сите категории
EnEN

профил на компанијата


Hunan Weiping технологија и развој Co., Ltd.(во натамошниот текст како WIPIN) се наоѓа во областа Hi-Tech Lu-Valley, градот Чангша, провинцијата Хунан, Кина. Претпријатието е високотехнолошки иновативно претпријатие кое е специјализирано за истражување и развој, производство и продажба на преносливи хидраулични алатки.

Преносливите хидраулични алатки се широко користени за спасување и итни случаи на транспорт, општинска администрација, земјотрес, рудник, гаснење пожари, аеродром, пристаниште итн.

WIPIN беше во „Верување во основата, напредок со создавање“ за идејата. Да се ​​обезбеди добра услуга за клиентите како центар на работата. Да се ​​исполнат барањата на клиентите како начело на работата „Да се ​​создаде вредност за клиентот, да се создаде развој за претпријатието, да се создадат перспективи за вработените“ е целта на работата.

Искрено со нетрпение очекувам да одиме напред рака под рака за да создадеме брилијантно утре.

историја

1998 Основана е во градот Чангша, провинцијата Хунан, Кина.

2010 Започна хидраулични алатки за истражување и развој.

2015 Започнете со продажба на рачни хидраулични алати како што се хидраулични единици за напојување, хидраулични прекинувачи, хидраулични пили за прекинување итн.

2016 Сертифициран по ISO 9001:2008

2017 Воведување на меѓународниот пазар

2019 година Претставете го првиот бензински пакет со хидраулична моќност од 36 КС на светот

2020 Воведување на самоодни Robotic Power Pack на пазарот

2021 Зголемете ја инвестицијата на 10 мил

2021 година Обновете ги ISO сертификатите како што се ISO9001, ISO14001

Фабричката инспекција на TÜV во 2022 година заврши. 

Контакт информации:

Тел: +86-731-88826798/88826778

Е-пошта: info@wi-pin.com

Адреса: А4, Меѓународен индустриски парк Џинронгтонгксин, пат 169 # Хуиџи, зона Лугу за висока технологија, Сити Чангша, Кина

Број Телефон: +86 185 7036 1772


Преземање на каталог

WIPIN Каталог V2023.pdf

Фабрика


Жешки категории