сите категории
EnEN

Хидрауличен прекинувач

Дома / Производи / Хидрауличен прекинувач

Пренослив хидрауличен прекинувач од 23 килограми за бетон и асфалт
Пренослив хидрауличен прекинувач од 23 килограми за бетон и асфалт
Пренослив хидрауличен прекинувач од 23 килограми за бетон и асфалт
Пренослив хидрауличен прекинувач од 23 килограми за бетон и асфалт
Пренослив хидрауличен прекинувач од 23 килограми за бетон и асфалт
Пренослив хидрауличен прекинувач од 23 килограми за бетон и асфалт
Пренослив хидрауличен прекинувач од 23 килограми за бетон и асфалт
Пренослив хидрауличен прекинувач од 23 килограми за бетон и асфалт
грт
bw23s
破碎镐
破碎镐
1657765820442649
прекинувач
副3
副2

Пренослив хидрауличен прекинувач од 23 килограми за бетон и асфалт

23KG Handheld Hydraulic Hammer Breaker

Место на потекло

Кина
Име на брендотWIPIN
Број на моделBW23
сертификацијаCE сертификат


функција

 • Рачниот чекан за хидраулични прекинувачи е многу помоќен од другите видови преносливи прекинувачи како што се пневматските и електричните прекинувачи

 • Бидејќи хидрауличната чаша се напојува со хидраулично напојување, во некои посебни области чувствителни на бучава, особено за внатрешни задачи, хидрауличниот прекинувач може да се движи од електрична централа, што може да ја подобри ефикасноста на работата и да го намали загадувањето со бучава.

 • Мала компактна големина, не само што излезот по единица тежина е многу поголем од другите прекинувачи, туку и полесен за транспорт.

 • Азотен клип, многу лесен за одржување и поправка.

Hydraulic handheld hammer breaker BW23S is a handy powerful concrete breaker which can work for most of tough jobs such as breaking asphalt surface, frozen soil, and even tough concrete road, floors etc.

Работи со WIPIN WP13-30 & WP18-40 хидраулична единица за напојување, универзален практичен пренослив хидрауличен чекан за прекинувач.

Main usage: For breaking horizontally stone, brick and REINFORCED concrete walls.

Capacity: 23kgs, 80J

апликација

 • Градежно-Тврд бетон со арматура и асфалт, поправка на подземни цевки и уривање, реновирање

 • Спасување -Спасување од земјотрес, спасување од колапс на зграда

 • Општински проекти – пат, тротоар

 • Подводен проект

Податоци за спецификации

Тежина

23 кг без длета

Големина (L * W * H)

650 420 × × 110mm

Фреквенција на удари

1500 bpm

Работен притисок на маслото

110 бари / 2,030 psi

Максимален притисок на маслото

160 бари/ 2,320 psi

Проток на моторно масло

18 ~ 23 литри во мин / 5-6 галон

Ударна енергија

80J

Големина на длето

1x6 инч

 • Q

  Зошто да не изберете WIPIN?

  A

  Ние се фокусираме на ХИДРАУЛИЧЕН ПАКЕТ ЗА ЕНЕРГИЈА и ХИДРАУЛИЧНИ АЛАТКИ од 2010 година, нашата цел е „ХИДРАУЛИЧЕН ЕКСПЕРТ“ во оваа индустрија.

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

 • Q

  Кои се главните производи на компанијата?

  A

  Хидраулични пакувања за напојување, хидраулични прекинувачи, хидраулични пумпи, хидраулични пили со ланец и хидраулични пили за сечење

 • Q

  Како треба да се одржува производот на дневна основа?

  A

  (1) Спречете навлегување на нечистотии, влага и воздух.

  (2) Избор и употреба на хидраулично масло.

  (3) Редовно одржување и проверка.

 • Q

  Која е гаранцијата?

  A

  Ние нудиме 1 година гаранција за клиентот.

 • Q

  Дали нудите приспособени за производи?

  A

  Да.

 • Q

  Кој е вашиот систем за контрола на квалитетот?

  A

  Нашиот производ го постигнува стандардот за управување со квалитет ISO 9001 и обезбедената CE сертификат.

 • Q

  Кои се вашите услови на плаќање?

  A

  T/T, Global PAY, Western Union, 30% T/T однапред, биланс пред пратката итн.

 • Q

  Можете ли да направите OEM за мене?

  A

  Ги прифаќаме сите нарачки OEM, само контактирајте не со детални барања. ние ќе ви понудиме разумна цена и ќе направиме примероци за вас побрзо.

 • Q

  Кои се вашите податоци за контакт?

  A

  Тел: +86-731-88826798/88826778

  Е-пошта: info@wi-pin.com

  Број Телефон: +86 185 7036 1772

  Адреса: А4, Меѓународен индустриски парк Џинронгтонгксин, пат 169 # Хуиџи,  зона Лугу за висока технологија, Сити Чангша, Кина

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

Испраќам барање

Жешки категории