сите категории
EnEN

Хидрауличен прекинувач

Дома / Производи / Хидрауличен прекинувач

Рачен хидрауличен бетонски чекан од 28 килограми тежок прекинувач
Рачен хидрауличен бетонски чекан од 28 килограми тежок прекинувач
Рачен хидрауличен бетонски чекан од 28 килограми тежок прекинувач
Рачен хидрауличен бетонски чекан од 28 килограми тежок прекинувач
Рачен хидрауличен бетонски чекан од 28 килограми тежок прекинувач
Рачен хидрауличен бетонски чекан од 28 килограми тежок прекинувач
Рачен хидрауличен бетонски чекан од 28 килограми тежок прекинувач
Рачен хидрауличен бетонски чекан од 28 килограми тежок прекинувач
28
28.2
28.3
28.4
28.5
28.6
прекинувач
28s

Рачен хидрауличен бетонски чекан од 28 килограми тежок прекинувач

Рачен хидрауличен чекан за тротоарите против вибрации од 28 kg

Место на потеклоКина
Име на брендотWIPIN
Број на моделBW28S
сертификацијаCE сертификат


функција


 • Рачниот чекан за хидраулични прекинувачи е многу помоќен од другите видови преносливи прекинувачи како што се пневматските и електричните прекинувачи

 • Бидејќи хидрауличната чаша се напојува со хидраулично напојување, во некои посебни области чувствителни на бучава, особено за внатрешни задачи, хидрауличниот прекинувач може да се движи од електрична централа, што може да ја подобри ефикасноста на работата и да го намали загадувањето со бучава.

 • Мала компактна големина, не само што излезот по единица тежина е многу поголем од другите прекинувачи, туку и полесен за транспорт.

 • Азотен клип, многу лесен за одржување и поправка.

Хидрауличниот рачен прекинувач со чекан BW28S е практичен моќен бетонски тежок прекинувач кој може да работи за повеќето тешки работи како што се кршење на асфалтна површина, замрзната земја, па дури и цврст бетонски пат, подови итн.

Работи со хидраулична единица за напојување WIPIN WP18-40, универзален практичен пренослив хидрауличен чекан за прекинувач.

апликација

 • Градилиште – Тврд бетон со арматура и асфалт, поправка на подземни цевки и уривање.

 • Спасување -Спасување од земјотрес, спасување од колапс на зграда

 • Општински проекти – пат, тротоар

 • Подводен проект

Податоци за спецификации


Тежина

28 кг без длета

Големина (L * W * H)

650 450 × × 120mm

Фреквенција на удари

1500 ~ 2000 bpm

Работен притисок на маслото

120 бари / 2,030 psi

Максимален притисок на маслото

160 бари/ 2,320 psi

Проток на моторно масло

30 литри во мин / 6.6 галон

Ударна енергија

105J

Големина на длето

1-1/4×6 инчи


 • Q

  Зошто да не изберете WIPIN?

  A

  Ние се фокусираме на ХИДРАУЛИЧЕН ПАКЕТ ЗА ЕНЕРГИЈА и ХИДРАУЛИЧНИ АЛАТКИ од 2010 година, нашата цел е „ХИДРАУЛИЧЕН ЕКСПЕРТ“ во оваа индустрија.

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

 • Q

  Кои се главните производи на компанијата?

  A

  Хидраулични пакувања за напојување, хидраулични прекинувачи, хидраулични пумпи, хидраулични пили со ланец и хидраулични пили за сечење

 • Q

  Како треба да се одржува производот на дневна основа?

  A

  (1) Спречете навлегување на нечистотии, влага и воздух.

  (2) Избор и употреба на хидраулично масло.

  (3) Редовно одржување и проверка.

 • Q

  Која е гаранцијата?

  A

  Ние нудиме 1 година гаранција за клиентот.

 • Q

  Дали нудите приспособени за производи?

  A

  Да.

 • Q

  Кој е вашиот систем за контрола на квалитетот?

  A

  Нашиот производ го постигнува стандардот за управување со квалитет ISO 9001 и обезбедената CE сертификат.

 • Q

  Кои се вашите услови на плаќање?

  A

  T/T, Global PAY, Western Union, 30% T/T однапред, биланс пред пратката итн.

 • Q

  Можете ли да направите OEM за мене?

  A

  Ги прифаќаме сите нарачки OEM, само контактирајте не со детални барања. ние ќе ви понудиме разумна цена и ќе направиме примероци за вас побрзо.

 • Q

  Кои се вашите податоци за контакт?

  A

  Тел: +86-731-88826798/88826778

  Е-пошта: info@wi-pin.com

  Број Телефон: +86 185 7036 1772

  Адреса: А4, Меѓународен индустриски парк Џинронгтонгксин, пат 169 # Хуиџи,  зона Лугу за висока технологија, Сити Чангша, Кина

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

Испраќам барање

Жешки категории