сите категории
EnEN

Дијамантска моторна пила од хидраулична бетон

Дома / Производи / Дијамантска моторна пила од хидраулична бетон

Дијамантска моторна пила од хидраулична бетон
Дијамантска моторна пила од хидраулична бетон
Дијамантска моторна пила од хидраулична бетон
Дијамантска моторна пила од хидраулична бетон
Дијамантска моторна пила од хидраулична бетон
Дијамантска моторна пила од хидраулична бетон
Дијамантска моторна пила од хидраулична бетон
wps-15
моторна пила
моторна пила1
моторна пила2
моторна пила4
моторна пила5
моторна пила

Дијамантска моторна пила од хидраулична бетон

Име: моторна пила за хидраулична дијамантска бетон

Главна употреба: сечење на бетонски ѕид, сечење камен

Длабочина на сечење: 380 mm (15")

Место на потекло:Кина
Бренд име:WIPIN
Број на моделот:WPS15
Потврдување:СЕ сертификатКАРАКТЕРИСТИКИ

 • Специјални дизајнирани за изведувачи на дупчење и пила;

 • Опремен со безбедносен активирач за стартување за сефот на операторите;

 • Алуминиумско куќиште кое го прави сечењето полесно и лесно за одржување;

 • од другите пили, во многу итни ситуации, ова е најсоодветната пила, како што е поправка на истекување на подземни цевки.

WIPIN Хидраулична пила за ланец е високоефикасна пила за влажно сечење. И, исто така, вредна пила со добар квалитет, прекрасна работна способност, висока работна ефикасност.

Може да се напојува со хидрауличен пакет за напојување, исто така може да се поврзе со хидрауличните електрични алати со хидрауличен вентил за поделба на протокот.

апликации

 • Уривање и реновирање - особено за отворање врата или прозорец.

 • Сечење на цевки - сечење, поправка на подземни цевки.

 • Спасување и одбрана - може да ги пресече изложените челични шипки и однапред излеани бетонски плочи за брзо да изгради патеки кои спасуваат живот. И може да исече дупка во ѕидот за да испрати залихи.

Податоци за спецификации

Длабочина на сечење

380mm,

Тежина

10.5kg

Големина (L * W * H)

920*280*300 мм

Хидраулично снабдување

26-34 lpm (7-9 gpm)

Притисок

155 бари (2250 psi)

Ротација на моторот

4500 вртежи во минута

Пакување Детали за:

0.65х0.5х0.3м, Тежина:15кг • Q

  Зошто да не изберете WIPIN?

  A

  Ние се фокусираме на ХИДРАУЛИЧЕН ПАКЕТ ЗА ЕНЕРГИЈА и ХИДРАУЛИЧНИ АЛАТКИ од 2010 година, нашата цел е „ХИДРАУЛИЧЕН ЕКСПЕРТ“ во оваа индустрија.

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

 • Q

  Кои се главните производи на компанијата?

  A

  Хидраулични пакувања за напојување, хидраулични прекинувачи, хидраулични пумпи, хидраулични пили со ланец и хидраулични пили за сечење

 • Q

  Како треба да се одржува производот на дневна основа?

  A

  (1) Спречете навлегување на нечистотии, влага и воздух.

  (2) Избор и употреба на хидраулично масло.

  (3) Редовно одржување и проверка.

 • Q

  Која е гаранцијата?

  A

  Ние нудиме 1 година гаранција за клиентот.

 • Q

  Дали нудите приспособени за производи?

  A

  Да.

 • Q

  Кој е вашиот систем за контрола на квалитетот?

  A

  Нашиот производ го постигнува стандардот за управување со квалитет ISO 9001 и обезбедената CE сертификат.

 • Q

  Кои се вашите услови на плаќање?

  A

  T/T, Global PAY, Western Union, 30% T/T однапред, биланс пред пратката итн.

 • Q

  Можете ли да направите OEM за мене?

  A

  Ги прифаќаме сите нарачки OEM, само контактирајте не со детални барања. ние ќе ви понудиме разумна цена и ќе направиме примероци за вас побрзо.

 • Q

  Кои се вашите податоци за контакт?

  A

  Тел: +86-731-88826798/88826778

  Е-пошта: info@wi-pin.com

  Број Телефон: +86 185 7036 1772

  Адреса: А4, Меѓународен индустриски парк Џинронгтонгксин, пат 169 # Хуиџи,  зона Лугу за висока технологија, Сити Чангша, Кина

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

Испраќам барање

Жешки категории