сите категории
EnEN

Хидраулични отсечени пили

Дома / Производи / Хидраулични отсечени пили

Хидрауличен бетонски асфалтен метал отсечен пила
Хидрауличен бетонски асфалтен метал отсечен пила
Хидрауличен бетонски асфалтен метал отсечен пила
Хидрауличен бетонски асфалтен метал отсечен пила
Хидрауличен бетонски асфалтен метал отсечен пила
Хидрауличен бетонски асфалтен метал отсечен пила
Хидрауличен бетонски асфалтен метал отсечен пила
Хидрауличен бетонски асфалтен метал отсечен пила
56
s
s5
s6
s3
s4
Исечете
未 标题 -1

Хидрауличен бетонски асфалтен метал отсечен пила

Name: 13-inch hydraulic concrete cutting circular saw

Број на модел: WS13

Главна употреба: сечење на бетонски под, сечење на бетонски ѕид, сечење на камен

Длабочина на сечење: 130 mm

Место на потекло:Кина
Бренд име:WIPIN
Број на моделот:WS13
Потврдување:СЕ сертификат

 • Моќен и лесен.

 • Wheel guard is adjustable.

 • No exhaust to the operator due to hydraulic driven.

 • Use standard diamond and abrasive cutters.

 • Can be used as a slab cutter with a saw cart.

 • Built-in water supply port.

 • Much less maintenance than other power cutters.

Hydraulic concreter diamond cut off saw WS13(C) is a concrete and metal cutter which can use abrasive and diamond saw blades. It can cut wet and dry.

Water port with hose (with quick coupler) is a standard option.


апликации

 • Demolition & Renovation -Brick wall, concrete wall and floor cutting etc.

 • Abrasive Metal Cut –underground pipe cutting, dewatering, and light demolition.

 • Road Works- Asphalt and concrete cutting, with a slab saw cart, it can cut deeply on the road.

 • Rescue and Defense- It can cut through exposed steel bars and precast concrete slabs to quickly build life-saving pathways.

Податоци за спецификации

Големина на сечилото

355 mm 14”

Тежина

9kg

Големина (L * W * H)

530*225*400 мм

Hydraulic Oil Flow

26-34 lpm (7-9 gpm)

Hydraulic Oil Pressure

90-140 bars (1300~2000psi)

Hydraulic Motor Spee

4500 вртежи во минута

Пакување Детали за:

0.65x0.5x0.3m,Тежина: 15kg

Arbor Hole Size

25.4mm/1 inch
 • Q

  Зошто да не изберете WIPIN?

  A

  Ние се фокусираме на ХИДРАУЛИЧЕН ПАКЕТ ЗА ЕНЕРГИЈА и ХИДРАУЛИЧНИ АЛАТКИ од 2010 година, нашата цел е „ХИДРАУЛИЧЕН ЕКСПЕРТ“ во оваа индустрија.

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

 • Q

  Кои се главните производи на компанијата?

  A

  Хидраулични пакувања за напојување, хидраулични прекинувачи, хидраулични пумпи, хидраулични пили со ланец и хидраулични пили за сечење

 • Q

  Како треба да се одржува производот на дневна основа?

  A

  (1) Спречете навлегување на нечистотии, влага и воздух.

  (2) Избор и употреба на хидраулично масло.

  (3) Редовно одржување и проверка.

 • Q

  Која е гаранцијата?

  A

  Ние нудиме 1 година гаранција за клиентот.

 • Q

  Дали нудите приспособени за производи?

  A

  Да.

 • Q

  Кој е вашиот систем за контрола на квалитетот?

  A

  Нашиот производ го постигнува стандардот за управување со квалитет ISO 9001 и обезбедената CE сертификат.

 • Q

  Кои се вашите услови на плаќање?

  A

  T/T, Global PAY, Western Union, 30% T/T однапред, биланс пред пратката итн.

 • Q

  Можете ли да направите OEM за мене?

  A

  Ги прифаќаме сите нарачки OEM, само контактирајте не со детални барања. ние ќе ви понудиме разумна цена и ќе направиме примероци за вас побрзо.

 • Q

  Кои се вашите податоци за контакт?

  A

  Тел: +86-731-88826798/88826778

  Е-пошта: info@wi-pin.com

  Број Телефон: +86 185 7036 1772

  Адреса: А4, Меѓународен индустриски парк Џинронгтонгксин, пат 169 # Хуиџи,  зона Лугу за висока технологија, Сити Чангша, Кина

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

Испраќам барање

Жешки категории