сите категории
EnEN

Хидраулични пакети за напојување

Дома / Производи / Хидраулични пакети за напојување

Пакет хидраулични единици за напојување од 18 КС
Пакет хидраулични единици за напојување од 18 КС
Пакет хидраулични единици за напојување од 18 КС
Пакет хидраулични единици за напојување од 18 КС
Пакет хидраулични единици за напојување од 18 КС
Пакет хидраулични единици за напојување од 18 КС
Пакет хидраулични единици за напојување од 18 КС
Пакет хидраулични единици за напојување од 18 КС
Пакет хидраулични единици за напојување од 18 КС
很少很少
动力站抽水泥浆
动力站
动力站
动力站
动力站
动力站
WP18-40
јхјхк

Пакет хидраулични единици за напојување од 18 КС

Име: Единица за хидраулично напојување со мала тежина од 18 КС

Главна употреба: За снабдување со хидраулично масло за алат, може да се вози повеќето хидраулични рачни алатки.

Хидрауличен капацитет: 30 ~ 40 lpm, Притисок: 155 bar

Место на потекло

Кина
Име на брендотWIPIN
Број на моделWP18-40
сертификацијаCE сертификат


Карактеристики

 • Преклопна рачка и отстранливи тркала;

 • Со напреден систем за воздушно ладење;

 • Електричен старт и рачна контрола на гас;

 • Авангард мотор со голем резервоар за масло

 • Изборен дизел и електричен мотор

Хидрауличната единица за напојување WP18-40 е типична хидраулична единица за напојување за рачно сечење бетон, алатки за дупчење и пумпи за вода/ѓубре.

Неговиот мотор може да биде бензински мотор, но може да биде и дизел мотор и електромотор.

Тоа е најпопуларниот искористен енергетски пакет за погон на алати на кои им е потребен проток од 20~40lpm, како што се отсечени пили, бетонски моторни пили, прекинувачи и пумпи за отпадоци итн.

Со оптимизираниот систем за ладење и лесните материјали на каросеријата, може високо ефикасно да ги вози сите хидраулични алати со подолги работни часови и најмалку труд.

Со оглед на тоа што е мал по големина и лесен, може да се натовари во пикап и со него да управува еден човек во дворот.

Пакетите за напојување управувани од мотор, хидрауличните пакети за напојување со гас може да произведат поголем проток од пакетите за хидраулична енергија со еднонасочна струја. Со својата компактна големина, тој е посоодветен за подвижна работа за која е потребен независен извор на енергија.

И главно, тоа е најефективниот енергетски пакет во споредба со другите типови на енергетски единици. Тој е помал, поевтин и помоќен. Трошоците за работа се многу пониски од другите видови напојувачки пакети/погонски единици.

апликации

 • Уривање-Ѕид од тули, сечење и дупчење на бетонски ѕидови и подови, рушење карпи, дупчење итн.

 • Општински води – поправка на подземни цевки, одводнување и лесно рушење.

 • Работи на патишта - Сечење асфалт и бетон, поплочување на коловозна површина

 • Спасување и одбрана - чисто од земјотрес, чисто од поплави итн.

Податоци за спецификации


Моторот

Авангард мотор Бригс и Стратон 18 КС

Тежина

168 кг

Големина (L * W * H)

895*590*750 мм

Капацитет на излез

30-40 lpm (8-10 gpm)

Притисок

140 барови

Капацитет на хидрауличен резервоар

13 Литри

Капацитет на резервоар за гориво

20 Литри

Ниво на звучна моќност

95 dB

Опција Дизел мотор

Кама (не-CE)

Опција електричен мотор

13Kw(380v 3 фаза)


 • Q

  Зошто да не изберете WIPIN?

  A

  Ние се фокусираме на ХИДРАУЛИЧЕН ПАКЕТ ЗА ЕНЕРГИЈА и ХИДРАУЛИЧНИ АЛАТКИ од 2010 година, нашата цел е „ХИДРАУЛИЧЕН ЕКСПЕРТ“ во оваа индустрија.

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

 • Q

  Кои се главните производи на компанијата?

  A

  Хидраулични пакувања за напојување, хидраулични прекинувачи, хидраулични пумпи, хидраулични пили со ланец и хидраулични пили за сечење

 • Q

  Како треба да се одржува производот на дневна основа?

  A

  (1) Спречете навлегување на нечистотии, влага и воздух.

  (2) Избор и употреба на хидраулично масло.

  (3) Редовно одржување и проверка.

 • Q

  Која е гаранцијата?

  A

  Ние нудиме 1 година гаранција за клиентот.

 • Q

  Дали нудите приспособени за производи?

  A

  Да.

 • Q

  Кој е вашиот систем за контрола на квалитетот?

  A

  Нашиот производ го постигнува стандардот за управување со квалитет ISO 9001 и обезбедената CE сертификат.

 • Q

  Кои се вашите услови на плаќање?

  A

  T/T, Global PAY, Western Union, 30% T/T однапред, биланс пред пратката итн.

 • Q

  Можете ли да направите OEM за мене?

  A

  Ги прифаќаме сите нарачки OEM, само контактирајте не со детални барања. ние ќе ви понудиме разумна цена и ќе направиме примероци за вас побрзо.

 • Q

  Кои се вашите податоци за контакт?

  A

  Тел: +86-731-88826798/88826778

  Е-пошта: info@wi-pin.com

  Број Телефон: +86 185 7036 1772

  Адреса: А4, Меѓународен индустриски парк Џинронгтонгксин, пат 169 # Хуиџи,  зона Лугу за висока технологија, Сити Чангша, Кина

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

Испраќам барање

Жешки категории