сите категории
EnEN

Хидраулични пакети за напојување

Дома / Производи / Хидраулични пакети за напојување

Пакет хидраулични единици за моќност на бензински мотор од 27 КС
Пакет хидраулични единици за моќност на бензински мотор од 27 КС
Пакет хидраулични единици за моќност на бензински мотор од 27 КС
Пакет хидраулични единици за моќност на бензински мотор од 27 КС
Пакет хидраулични единици за моќност на бензински мотор од 27 КС
Реклами
动力站WP30-60
WP30-60Twin
WP30-60Twin
1658125572648534

Пакет хидраулични единици за моќност на бензински мотор од 27 КС

Име: Двојна единица за хидраулично напојување на бензин од 27 КС со функција за проток на спој

Главна употреба: За снабдување со хидраулично масло за алат, може да се вози повеќето хидраулични рачни алатки.

Хидрауличен проток: единечен проток 1x 20, 30, 40 и 60 lpm, двоен проток 2x30lpm,

Притисок: 155bar

Место на потекло

Кина

Име на брендотWIPIN
Број на моделWP30-60Twin
сертификацијаCE сертификат


Карактеристики

 • Преклопна рачка и отстранливи тркала;

 • Со напреден систем за воздушно ладење;

 • Електричен старт и рачна контрола на гас;

 • Бензински мотор Бригс и Стратон со 27 КС со голем резервоар за масло

 • Двоен проток 2x20 и 2x30lpm, Заеднички проток 1x60lpm

 • ниски 20lpm, 30lpm, 40lpm, 45lpm и 1x60lpm (Заеднички тек)

Хидрауличната единица за напојување WP30-60Twin е компакт за напојување со тешка моќ што може да обезбеди доволно моќност на хидрауличните алати кои можат да ја исполнат најтешката работа како што се 15" отсечени пили, 22" бетонски моторни пили, тешки прекинувачи и 6" пумпи за отпадоци итн. и може многу лесно да ги вози истовремено.

Иако е компонента за напојување за тешка работа, благодарение на резервоарот од легура на алуминиум и малата рамка, со неговата тешка ограда, може лесно да се транспортира и преместува во дворот.

Пакетите за напојување управувани од мотор, хидрауличните пакети за напојување со гас може да произведат поголем проток од пакетите за хидраулична енергија со еднонасочна струја. Со својата компактна големина, тој е посоодветен за подвижна работа за која е потребен независен извор на енергија.

И главно, тоа е најефективниот енергетски пакет во споредба со другите типови на енергетски единици. Тој е помал, поевтин и помоќен. Трошоците за работа се многу пониски од другите видови напојувачки пакети/погонски единици.

апликации

 • Уривање-Ѕид од тули, сечење и дупчење на бетонски ѕидови и подови, рушење карпи, дупчење итн.

 • Општински води – поправка на подземни цевки, одводнување и лесно рушење.

 • Работи на патишта - Сечење асфалт и бетон, поплочување на коловозна површина

 • Спасување и одбрана - чисто од земјотрес, чисто од поплави итн.

Податоци за спецификации


Моторот

Авангард мотор со 27 КС

Тежина

163 кг

Големина (L * W * H)

1020×650×800 mm

Капацитет на излез

2*30 двоен проток /1*60 Заеднички проток (2*8 gpm / 1* 16 gpm)

Притисок

155 бари / 2300 psi

Капацитет на хидрауличен резервоар

13 литри / 3 галони

Капацитет на резервоар за гориво

20 литри / 5 галони

Ниво на звучна моќност

101 dB


 • Q

  Зошто да не изберете WIPIN?

  A

  Ние се фокусираме на ХИДРАУЛИЧЕН ПАКЕТ ЗА ЕНЕРГИЈА и ХИДРАУЛИЧНИ АЛАТКИ од 2010 година, нашата цел е „ХИДРАУЛИЧЕН ЕКСПЕРТ“ во оваа индустрија.

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

 • Q

  Кои се главните производи на компанијата?

  A

  Хидраулични пакувања за напојување, хидраулични прекинувачи, хидраулични пумпи, хидраулични пили со ланец и хидраулични пили за сечење

 • Q

  Како треба да се одржува производот на дневна основа?

  A

  (1) Спречете навлегување на нечистотии, влага и воздух.

  (2) Избор и употреба на хидраулично масло.

  (3) Редовно одржување и проверка.

 • Q

  Која е гаранцијата?

  A

  Ние нудиме 1 година гаранција за клиентот.

 • Q

  Дали нудите приспособени за производи?

  A

  Да.

 • Q

  Кој е вашиот систем за контрола на квалитетот?

  A

  Нашиот производ го постигнува стандардот за управување со квалитет ISO 9001 и обезбедената CE сертификат.

 • Q

  Кои се вашите услови на плаќање?

  A

  T/T, Global PAY, Western Union, 30% T/T однапред, биланс пред пратката итн.

 • Q

  Можете ли да направите OEM за мене?

  A

  Ги прифаќаме сите нарачки OEM, само контактирајте не со детални барања. ние ќе ви понудиме разумна цена и ќе направиме примероци за вас побрзо.

 • Q

  Кои се вашите податоци за контакт?

  A

  Тел: +86-731-88826798/88826778

  Е-пошта: info@wi-pin.com

  Број Телефон: +86 185 7036 1772

  Адреса: А4, Меѓународен индустриски парк Џинронгтонгксин, пат 169 # Хуиџи,  зона Лугу за висока технологија, Сити Чангша, Кина

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

Испраќам барање

Жешки категории