сите категории
EnEN

Хидраулични пакети за напојување

Дома / Производи / Хидраулични пакети за напојување

Пакет хидраулични единици за дизел енергија од 37 КС
Пакет хидраулични единици за дизел енергија од 37 КС
Пакет хидраулични единици за дизел енергија од 37 КС
Пакет хидраулични единици за дизел енергија од 37 КС
Пакет хидраулични единици за дизел енергија од 37 КС
37
da
WP37-90T
wp37-90
wp37-90

Пакет хидраулични единици за дизел енергија од 37 КС

Name: 37 HP dual flow diesel hydraulic power unit

Главна употреба: За снабдување со хидраулично масло за алат, може да се вози повеќето хидраулични рачни алатки.

Hydraulic Capacity: 2*45 lpm /12gpm, 1* 90lpm / 24 gpm (joint flow) , Pressure: 250bar (3620psi)

Карактеристики

 • Преклопна рачка и отстранливи тркала;

 • Со напреден систем за воздушно ладење;

 • Electric Startl;

 • 37 HP Diesel engine with large oil reservoir

 • Dual flow  2x40,45 lpm,

 • ниски 20lpm, 30lpm, 40lpm, 45lpm и 1x90lpm (Заеднички тек)

Hydraulic Power Unit WP37-90Twin is a heavy-duty self-propelled diesel power pack, which can provide sufficient power to hydraulic tools which can fulfill the toughest job such as 15” cut-off saws, 22” concrete chainsaws, heavy breakers and 8-inch high capacity slurry pumps etc.

It is a water-cooling diesel hydraulic power pack, self-propel, so it can be easily transported and moved in the yard.

Апликации:

 • Уривање-Ѕид од тули, сечење и дупчење на бетонски ѕидови и подови, рушење карпи, дупчење итн.

 • Општински води – поправка на подземни цевки, одводнување и лесно рушење.

 • Работи на патишта - Сечење асфалт и бетон, поплочување на коловозна површина

 • Спасување и одбрана - чисто од земјотрес, чисто од поплави итн.

Податоци за спецификации


Моторот

37HP Yanmar Diesel Engine

Тежина

400 кг

Големина (L * W * H)

1430×800×1200 mm

Капацитет на излез

2*45 двоен проток /1*90 Заеднички проток (2*12 gpm / 1* 24 gpm)

Притисок

250 bars/ 3625 psi

Капацитет на хидрауличен резервоар

60 литри / 16 галони

Капацитет на резервоар за гориво

60 литри / 16 галони

Ниво на звучна моќност

120 dB


 • Q

  Зошто да не изберете WIPIN?

  A

  Ние се фокусираме на ХИДРАУЛИЧЕН ПАКЕТ ЗА ЕНЕРГИЈА и ХИДРАУЛИЧНИ АЛАТКИ од 2010 година, нашата цел е „ХИДРАУЛИЧЕН ЕКСПЕРТ“ во оваа индустрија.

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

 • Q

  Кои се главните производи на компанијата?

  A

  Хидраулични пакувања за напојување, хидраулични прекинувачи, хидраулични пумпи, хидраулични пили со ланец и хидраулични пили за сечење

 • Q

  Како треба да се одржува производот на дневна основа?

  A

  (1) Спречете навлегување на нечистотии, влага и воздух.

  (2) Избор и употреба на хидраулично масло.

  (3) Редовно одржување и проверка.

 • Q

  Која е гаранцијата?

  A

  Ние нудиме 1 година гаранција за клиентот.

 • Q

  Дали нудите приспособени за производи?

  A

  Да.

 • Q

  Кој е вашиот систем за контрола на квалитетот?

  A

  Нашиот производ го постигнува стандардот за управување со квалитет ISO 9001 и обезбедената CE сертификат.

 • Q

  Кои се вашите услови на плаќање?

  A

  T/T, Global PAY, Western Union, 30% T/T однапред, биланс пред пратката итн.

 • Q

  Можете ли да направите OEM за мене?

  A

  Ги прифаќаме сите нарачки OEM, само контактирајте не со детални барања. ние ќе ви понудиме разумна цена и ќе направиме примероци за вас побрзо.

 • Q

  Кои се вашите податоци за контакт?

  A

  Тел: +86-731-88826798/88826778

  Е-пошта: info@wi-pin.com

  Број Телефон: +86 185 7036 1772

  Адреса: А4, Меѓународен индустриски парк Џинронгтонгксин, пат 169 # Хуиџи,  зона Лугу за висока технологија, Сити Чангша, Кина

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

Испраќам барање

Жешки категории