сите категории
EnEN

хидраулични потопни пумпи за отпадоци

Дома / Производи / Хидраулична пумпа за отпадоци / хидраулични потопни пумпи за отпадоци

Хидраулична потопна пумпа за вода од 8 инчи
Хидраулична потопна пумпа за вода од 8 инчи
Хидраулична потопна пумпа за вода од 8 инчи
Хидраулична потопна пумпа за вода од 8 инчи
Хидраулична потопна пумпа за вода од 8 инчи
未 标题 -1
WPP-550
WPP-550-2
WPP-550-3
8

Хидраулична потопна пумпа за вода од 8 инчи

Име: 8-инчна хидраулична потопна пумпа за отпадоци

Модел бр.: WPP550

Главна употреба: Пумпање чиста и канализациона вода на местото на поплавување, градилиште, визби и бунари, итн.

Капацитет: 550 m³/час, максимум 12 m глава

Карактеристики

 • Висок волумен;

 • Мала тежина, лесно пренослива;

 • Едноставна конструкција, бара малку одржување

 • Безбедно, без ризик од електричен удар или експлозија

 • Тивко, пумпата може да се оддалечи од струја

 • извор.

 • Стандардно празнење со брзо ослободување.

 • Тело од не'рѓосувачки челик


Пумпа за вода со хидраулична кашеста маса WPP550 е пренослива самовшмукувачка дренажна пумпа за тешка работа. Управувано со хидраулично возење, без опасност од електричен удар. Не'рѓосувачки тело, антикорозивно.

Благодарение на моторот со масло, ретко му треба одржување. Со лесна и мала големина, може лесно да се носи и распореди.

Со својата силна моќ и голем капацитет, тој е доста широко користен во многу места за пумпање води.

Апликации:

 • Каменоломи и отворено фрлање- Општи апликации за одводнување/подигнување на ѓубре вода.

 • Градежништво-Каферски брани, кесони, пренасочувања на реки.

 • Заштеда на живот и индустрија-Далечински пзовер пакет за опасни задачи.

 • Надвор од брегот-Излез на плови на риг.

 • земјоделството-Одводнување, наводнување и отпадни води од фарма.


Податоци за спецификации


Тежина

35kg

Големина (L * W * H)

480 * 360 * 520mm

капацитет

550m³/час

Притисок на моторното масло

250шипки/ 3625psi

Проток на моторно масло

75 ~ 85 литри во мин / 20-23 галон

Солидно ракување

10 mm

Големина на излезната спојка

100 мм / 4 инчи


 • Q

  Зошто да не изберете WIPIN?

  A

  Ние се фокусираме на ХИДРАУЛИЧЕН ПАКЕТ ЗА ЕНЕРГИЈА и ХИДРАУЛИЧНИ АЛАТКИ од 2010 година, нашата цел е „ХИДРАУЛИЧЕН ЕКСПЕРТ“ во оваа индустрија.

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

 • Q

  Кои се главните производи на компанијата?

  A

  Хидраулични пакувања за напојување, хидраулични прекинувачи, хидраулични пумпи, хидраулични пили со ланец и хидраулични пили за сечење

 • Q

  Како треба да се одржува производот на дневна основа?

  A

  (1) Спречете навлегување на нечистотии, влага и воздух.

  (2) Избор и употреба на хидраулично масло.

  (3) Редовно одржување и проверка.

 • Q

  Која е гаранцијата?

  A

  Ние нудиме 1 година гаранција за клиентот.

 • Q

  Дали нудите приспособени за производи?

  A

  Да.

 • Q

  Кој е вашиот систем за контрола на квалитетот?

  A

  Нашиот производ го постигнува стандардот за управување со квалитет ISO 9001 и обезбедената CE сертификат.

 • Q

  Кои се вашите услови на плаќање?

  A

  T/T, Global PAY, Western Union, 30% T/T однапред, биланс пред пратката итн.

 • Q

  Можете ли да направите OEM за мене?

  A

  Ги прифаќаме сите нарачки OEM, само контактирајте не со детални барања. ние ќе ви понудиме разумна цена и ќе направиме примероци за вас побрзо.

 • Q

  Кои се вашите податоци за контакт?

  A

  Тел: +86-731-88826798/88826778

  Е-пошта: info@wi-pin.com

  Број Телефон: +86 185 7036 1772

  Адреса: А4, Меѓународен индустриски парк Џинронгтонгксин, пат 169 # Хуиџи,  зона Лугу за висока технологија, Сити Чангша, Кина

 • Q

  Која е вашата предност?

  A

  Прекрасен квалитет, конкурентна цена и искусен инженер, итн.

Испраќам барање

Жешки категории